პროექტის ავტორი: თენგიზ გონგაძე
შემთხვევითები შალვა ასლანიშვილია კოლექცია - ქრისტე აღსდგა, ოდილა - სუფრული, სანავარდო - მაყრული, მიშა შავიშვილის გუნდი - ორირა, თამარ მამალაძის კოლექცია - ალილო, ანჩისხატის ტაძრის გუნდი (შემოქმედი - დ.პატარავას კილო) - მოვედით და ვსვათ, ფესვები - მისდევს მელა ლომსა, ანჩისხატის ტაძრის გუნდი (გელათის სკოლა) - საიდუმლო სამოთხე ხარ (კ.), ანჩისხატის ტაძრის გუნდი (გელათის სკოლა) - შენ უფალო (ხ.), მზეთამზე - ნანაილა, ბორჯომის ფოლკლორული სიმპოზიუმი - შავი შაშვი, ანჩისხატის ტაძრის გუნდი (შემოქმედი - ა. ერქომაიშვილის კილო) - მრწამსი, ლანჩხუთის კრება 1931 წ. - დათვის წვეულება , ანჩისხატის ტაძრის გუნდი (შემოქმედი - ა. ერქომაიშვილის კილო) - ანგელოზი ღაღადებს, სახიობა - განათლდი განათლდი, მაჭახელა - აჭარული მაყრული, შემოქმედი - სესია, რიჰო - ლაშგარი, ქართული ხმები - ვოისა, პოლიკარპე ხუბულავა - ფაცხა, ანჩისხატის ტაძრის გუნდი (სიმღერები) - იმერული ღიღინი, ქართული ხალხური მუსიკა (სამეგრელო) - წვალებური სიცოცხლეს, შალვა ასლანიშვილია კოლექცია - დელია, მთიები - სვანური მგზავრული, არტემ ერქომაიშვილის საგალობლები - ქრისტე აღდგა 2, შალვა ასლანიშვილია კოლექცია - მთიბლური შაირი , ძმები ერქომაიშვილები - იარამაშა, არტემ ერქომაიშვილის საგალობლები - რაჟამს შთახედ, არტემ ერქომაიშვილის საგალობლები - ამაღლების IX ძლისპირის ჩასართავი, თამარ მამალაძის კოლექცია - მთიბლური , შავნაბადა - აფხაზური მგზავრული, ვანო მჭედლიშვილის ანსამბლი - გოგოვ გოგოვ შავთვალა, დები იშხნელები - სულიკო, შავნაბადა - მრავალჟამიერი, არტემ ერქომაიშვილის საგალობლები - რომელმან ჰშევ, მთიები - ქრისტე აღსდგა , ანჩისხატის ტაძრის გუნდი (სიმღერები) - ცა ფირუზ, ანჩისხატის ტაძრის გუნდი (სიმღერები) - ჯგრაგი, აფხაზეთის სახელმწიფო ანსამბლი - საცეკვაო, შალვა ასლანიშვილია კოლექცია - ღვიოდა მთა-ბარიო, ოქროს საწმისი - რადედა, ვლადიმერ ბერძენიშვილი - მივალ გურიაში, თუთარჩელა - ხორონი 2, არტემ ერქომაიშვილის საგალობლები - ნათლისღების IX ძლისპირის ჩასართავი, არტემ ერქომაიშვილის საგალობლები - გიხაროდენ მიმადლებულო, კერია - ქალმა სთქვა, ლაშარი - ქართული საცეკვაო, აფხაზეთის სახელმწიფო ანსამბლი - დაჭრილის სიმღერა, რუსთავი - გიხაროდენ ქალწულთა სიხარულო,
ხევი, ლაზეთი, აფხაზეთი, ქართლი, რაჭა, სამეგრელო, სვანეთი, კახეთი, ქალაქური, თიანეთი, მთიულეთი, იმერეთი, გურია, აჭარა, შავშეთი, თუშეთი, მესხეთ-ჯავახეთი, ლეჩხუმი,